Culturele boycot Israël
Danspunt sluit zich aan bij de culturele boycot van Israël. Ondertussen met al meer dan 500 organisaties en meer dan 1700 individuele kunstenaars.
Wij, als één van de leden van de Nederlandse en Belgische cultuursector, wensen niet langer aan de zijlijn te blijven staan van oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en een door alle gezaghebbende instituties erkende genocide op het Palestijnse volk.
𝐖𝐚𝐭 𝐡𝐨𝐮𝐝𝐭 𝐝𝐞 𝐜𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐞𝐥𝐞 𝐛𝐨𝐲𝐜𝐨𝐭 𝐢𝐧?
Kunstenaars en instellingen die meedoen:
- Zeggen publiek: wij steunen de boycot
- Werken niet (meer) mee aan door de Israëlische staat (of medeplichtige organisaties) gefinancierde kunstprojecten
- Gaan geen nieuwe samenwerkingen aan met zulke partijen
- Doen niet mee aan praktijken die Israëlische en Palestijnse perspectieven als ‘gelijk’ behandelen zonder de geschiedenis van onrechtvaardigheid en onderdrukking aan te pakken.
De boycot is gericht op de Israëlische staat en alle Israëlische instellingen en bedrijven. Uitgezonderd zijn organisaties die niet medeplichtig zijn aan schendingen van het internationaal recht en zich ondubbelzinnig hebben uitgesproken tegen de genocide, de illegale bezetting en de apartheid. De boycot is expliciet niet gericht op individuen of hun afkomst, dus ook niet op Israëli’s als zodanig, maar op de medeplichtigheid van Israëlische instellingen en bedrijven aan de mensenrechtenschendingen jegens de Palestijnen.