Hoofdmenu

Dance.Impact

Festival hedendaagse dans

Dance.Impact wordt ieder voorjaar (maart/april) gerorganiseerd.

Hieronder vind je een overzicht van de deelnemers en winnaars van de voorbije edities.

De volgende editie van Dance.Impact vindt plaats in voorjaar 2017 in CC De Grote Post in Oostende.

Wil je ondertussen meer podium en/of productie-ervaring opdoen, een voorstelling uittesten of gewoon te laten zien wat je groep te bieden heeft? Doe mee aan Dance.Unlimited!

 

2016

20 maart 2016, CC De Grote Post, Oostende

 

 

Kompanie Oiterpe (Drongen) met 'Thirty-seven Knock-outs' - choreografie Kristin Daemers

Andere finalisten

Hedendaagse Compagnie (Jamcentrum, Sleidinge) met ‘Absolutely Dark’ - choreografie: Emilie De Roo
Kick-iT-company (Dansstudio Kick-iT, Heist-op-den-Berg) met ‘My body… that keeps me from dancing’ - choreografie: Kathy Nagels
Compagnie Hiroshi Wakamatsu 2 (Danshuis De Ingang, Gent) met ‘DANCE / RESIST / PERSIST' - choreografie: Hiroshi Wakamatsu
Compagnie Aira (Danscentrum Aike Raes, Heverlee) met ‘She’s lost control’ - choreografie: Zoë Demoustier
deCompagnie (SAMWD, Lier) met ‘BULL’ - choreografie: Natasa Frantzi
Compagnie CoCon (Leuven) met ‘Lines up' - choreografie: Jennifer Regidor

De jury

Marc Vanrunxt (voorzitter), Sarah Bostoen, Sara Vanderieck, 
Merel Vercoutere en Yentl de Werdt

 

    

2015

22 maart 2015, Cultuurcentrum De Grote Post, Oostende

 

 

Impuls Company - Dansatelier Impuls (Geel) - met 'Little Dram(m)a' - choreografie Natasche Pire

Andere finalisten

Dansstudio Cirkels (Kessel) met ‘Waterle-Lie’ - choreografie Frédérique Dom
Dansstudio E-motion (Edegem) met ‘Josephine’ - choreografie Marjan Maldoy & Charlotte Claessens
Dansstudio Arlekino (Antwerpen) met ‘Dansen Dansen’ - choreografie Dafne Maes
Compagnie Aira - Danscentrum Aike Raes (Heverlee) met ‘Personal Space’ - choreografie Zoë Demoustier
Fantoom (Gent) met ‘StopWatch’ - choreografie Fantoom collectief
Junior Company - Terpsichore (Bornem) met ‘Je ne marche plus’ - choreografie Caroline Le NoaneAndere finalisten
 

De jury

Pol Coussement (voorzitter), Sara Vanderieck, Merel Vercoutere, Sarah Bostoen en Yentl de Werdt

 

2014

30 maart 2014, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Retina Jongeren (Berchem) - met 'Zero 09' - choreografie Filip Van Huffel

Eervolle vermelding voor een prikkelende out-of-the-box voorstelling

Kompanie Oiterpe (Drongen) met 'Foamclouds in my head' – choreografie Merel Vercoutere

Andere finalisten

Junior Company - Terpsichore (Bornem) met 'De Maalstroom' - choreografie Kathy Van den Bergh
Compagnie D - Dansatelier Marleen Sempels (Leuven) met 'Red Swamp' - choreografie Christophe Carpentier
Cie-it - Dancelot (Brugge) met 'Underneath the skin' - choreografie Ellen Braet
Compagnie Aira - Danscentrum Aike Raes (Heverlee) met 'Stil-staan' - choreografie Zoë Demoustier & Anna Karenina Lambrechts
Junior Compagnie Arlekino (Antwerpen) met 'C/Kampo z' – choreografie Sabine Ceulemans
 

De jury

Pol Coussement (voorzitter), Dafne Maes, Iraïs Ooms, Truus Cavens en Joke Quaghebeur

 

2013

14 april 2013, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

SAMWD Sint-Niklaas (Sint-Niklaas) - met 'Douchecrime' - choreografie Iraïs Ooms

Andere finalisten

Kompanie Oiterpe (Drongen) met '(Not) in my backyard' – choreografie Kristin Daemers
Cie Bailili - Dancelot (Brugge) met 'Plastic Reality' – choreografie Lies Anseeuw & Charlotte Vander Zande
Compagnie Arlekino (Antwerpen) met 'Missis Mistrustful' – choreografie Karolien Verlinden
Showteam Balletschool Ann-Sophie Deweer (Eeklo) met 'Breakthru' – choreografie Lizzy de Lobel 
Company J. - Danshuis De Ingang (Gent) met 'Eva' – choreografie Gwen Hamerlynck

De jury

Joke Quaghebeur (voorzitster), Min Hee Bervoets, Dieter Defurne, Thomas Devens en Lenneke Rasschaert

 

2012

22 april 2012, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Folle et Fou (Meulebeke) - met 'Zoefff!' - choreografie Vania D’Angelo & Merel Vercoutere

Andere finalisten

Junior Company - Terpsichore (Bornem) met 'Surexposition' – choreografie Caroline Le Noane
Dansstudio Indigo (Roeselare) met 'Prozacation' – choreografie Justin Yep
Cie-IT - Dancelot (Brugge) met 'LOS' – choreografie Charlotte Vander Zande (eervolle vermelding)
Tokati (Broechem) met 'Touched by me' – choreografie Trix Verheyen
De Izegemse Dansacademie (Izegem) met 'Tombe la neige (tu ne viendras pas ce soir)' – choreografie Désirée De Baene

De jury

Joke Quaghebeur (voorzitster), Katja Pire, Marc Goossens, Jennifer Regidor en Filip Van Huffel.

 

2011

3 april 2011, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Danscompagnie Arlekino (Hove) - met 'discours/parcours' - choreografie Dafne Maes
Oiterpe (Drongen) - met 'Sint Gertrudoisius, vormingsinstituut voor juffrouwen' - choreografie Kristin Daemers

Andere finalisten

JesCom (DanceAction, Leuven) met 'Un/Plugged/In' - choreografie Jesse Grossen
Dansgroep Hilde Goyens (Dansstudio Hilde Goyens, Leuven) met 'Warpiece' - choreografie Hilde Goyens
Danscie Vigelandt (Ballet- en Dansschool Niké, Zoersel) met 'Augurk in Maatpak' - choreografie Karolien Verlinden
Cie-It (Dancelot, Brugge) met 'Soulitude, c'est toi qui m'inspire' - choreografie Charlotte Vander Zande
Het DansAteljee (Kontich) met 'Rush' - choreografie Leen Bridts

De jury

Isabelle Beernaert (voorzitster), Katja Pire, Marc Goossens, Sandra Dehertogh en Karen Houthooft.

 

2010

28 maart 2010, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

deCompagnie (Lier) met 'Keep on Walking' - choreografie Min Hee Bervoets
Junior Company Terpsichore (Bornem) met 'traPPed' - choreografie Kathy Van den Bergh

Andere finalisten

Dansstudio Arlekino (Hove) met 'Diversity...city...city...city' - choreografie Dafne Maes
The Big Fat ballerina's (Gent) met 'Insides' – choreografie Chantal Tyncke
Company O (Izegem) met 'tables turning' – choreografie Hadewijch Oplinus
Cie-It (Brugge) met 'Stay Close' - choreografie Charlotte Vander Zande
Villa Dansa ballet (Herent) met 'Meer zwanen' -choreografie Elke Velle

De jury

Katja Pire (voorzitter), Carl Vermeersch, David Hernandez, Lenneke Rasschaert en Caroline Mathieu

 

2009

22 maart 2009, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Danscie Vigelandt (Zoersel) met 'A Super Human Magnet' - choreografie Karolien Verlinden
Kinemusikei (Mortsel) met 'Relativity / Ensemblague / Con Contaminaciòn' - choreografie Sofie Tack
Danscompagnie Lune (Kessel-Lo) met 'Lambrusco' - choreografie Jennifer Regidor

Andere finalisten

Junior Company (Bornem) met 'Di-Amant' - choreografie Kathy Van den Bergh
L-contempo (Antwerpen) met 'Borderline' – choreografie Lily Ann Suys
OR-C (Gent) met 'Camouflage of the Heart' – choreografie Chantal Tyncke
Cie-It (Brugge) met 'Are you reflecting my soul?' - choreografie Charlotte Vander Zande & Georgina del Carmen

De jury

Jan Zobel (vz), Sandra Dehertogh, Eva Dewaele, Joke Quaghebeur en Iris Bouche

 

2008

16 maart 2008, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

   

 

Folle & Fou (Meulebeke) met 'aan/uit' - choreografie Evelien Lobbens & Vania D'Angelo
Impuls Company (Geel) met 'Avondjurk' - choreografie Natascha Pire

Andere finalisten

Cie Ph/f/ase (Gistel) met 'Wardrobe' - choreografie Saskia Goetghebeur
Danscompany MoveD (Bevel) met 'Woman in the city' – choreografie Trix Verheyen
JesCie (Wilsele) met 'Together alone' – choreografie Jesse Grossen
Dissonant (Mechelen) met 'Resonanz 7.8 Hz' - choreografie Helena Peirtsegaele

De jury

Katie Verstockt (vz), Jan Zobel, Sandra Dehertogh, Eva Dewaele en Karin Heyninck

 

2007

18 maart 2007, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

   

 

Dansgroep Pas Partout (Gistel) met 'à la folie' - choreografie Caroline Bosteels
OR-C (Gent) met 'Zand' - choreografie Chantal Tyncke
Cie-It (Brugge) met 'Impure' - choreografie Charlotte Vander Zande

Andere finalisten

Cie Ph/f/ase (Gistel) met 'Blauw' - choreografie Saskia Goetghebeur en Agnetha Deman
Gezelschap Hilde Goyens (Kessel-lo) met 'In the name of the father' - choreografie Jorge Vazquez
Compagnie Aira (Heverlee) met 'TIE(D)' – choreografie Koen Wijgaerts

De jury

Katie Verstockt, Dirk De Lathauwer, Jan Zobel, Natascha Pire

 

2006

19 maart 2006, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Compagnie Ine Naessens met 'Stop' - choreografie Ine Naessens
Danscompagnie Lune met 'Sexual Survival' - choreografie Jennifer Regidor
Kinemusikei met 'What if..but..if only..hm' - choreografie Katja Pire

Andere finalisten

Dissonant met 'Failure#5' - choreografie Dave Brawers & Helena Peirtsegaele
Dance Compagnie Flex met '4 Mains' - choreografie Miek De Vriese
Waanzien? & Groovepact met 'Versus' - choreografie Lise Uytterhoeven & Tom Mahieu
Cie Ph/f/ase met 'Prodigy' - choreografie Saskia Goetghebeur & Agnetha Deman

De jury

Katie Verstockt, Elisabeth Corbett, Jan Zobel, Dirk De Lathauwer, Damien Jalet

 

2005

17 april 2005, Cultuurcentrum Ter Dilft, Bornem

 

 

Terpsichore Junior Company met 'ANY/WAY' - choreografie Alexandre Pauly & dansers
Impuls Company met 'Thin air' - choreografie Natascha Pire
Dansgroep Oase met 'Private with your PC' - choreografie Evelyne Delameilleure

Andere finalisten

Chorease met 'Cut the bullshit' - choreografie Mieke Devriendt
Impuls Company met 'Thin air' - choreografie Natascha Pire
KBBJN met 'Out of Order' - choreografie Liesbeth Torney
Danscompagnie Lune met 'High' - choreografie Jennifer Regidor
Dance company Flex met '558' - choreografie Miek De Vriese

De jury

Katie Verstockt, Sidi Larbi Cherkaoui, Elizabeth Corbett en Jan Zobel
 

Danspunt vzw • Abrahamstraat 13, 9000 Gent • T. 09 269 45 30 • info@danspunt.be  (!NIEUW REKENINGNUMMER! IBAN: BE54 8939 4406 5497 • BIC: VDSPBE91)

new
website
in 2018

dans
danser
danst

Danspunt is de sparringpartner van al wie gebeten is door dans. De sidekick van dansers, makers en docenten. De linker- en rechterhand van scholen, gezelschappen en dansfans pur sang. Voorbij alle stijlen ondersteunen wij aanstormend talent, creëren wij kansen en zetten wij dans op de kaart – in Vlaanderen, Brussel en ver daarbuiten. Zoek je een podium, vorming, advies? Wil je dans kennen, kijken, voelen? Danspunt maakt de vloer vrij voor inspirerende ontmoetingen en artistieke expressie. Kom langs en dans danser danst.

×